Ortezy AFO / DAFO

Ortezy wykonywane na miarę dla dzieci

FO Strong

 

Ortezę tą stosujemy gdy chcemy skorygować ustawienia kości piętowej lub innych kości stępu. Pozwala nam ona przywrócić prawidłowe warunki anatomiczne stopy. Stosujemy ją gdy dziecko koślawi stopy oraz gdy chcemy jest nadmierna pronacja stopy z powodu osłabionych mięśni. Orteza redukuje obciążenie w obrębie drugiej i trzeciej kości śródstopia oraz koryguje ustawienie palucha.

 

DAFO Classic

 

Jest jedną z ortez dynamicznych, obejmujących przede wszystkim staw skokowy. Generalnie zapewnia ona pełen zakres ruchów w tym stawie, dzięki uwolnieniu ścięgna Achillesa. Najczęściej stosowana jest przy niestabilności stawu skokowego np. po wielokrotnych skręceniach.

AFO Classic

 

Inaczej łuska. Obejmuje ona staw skokowy, stopę i goleń. Standardowo używa się jej do korygowania deformacji stopy, powstałej na skutek czy to urazu, wady wrodzonej czy choroby neurologicznej i profilaktycznej stabilizacji stawu skokowego. Orteza ta zawiera także specjalny bucik, mający na celu dodatkowo korygować ułożenie stopy. Przykłady chorób, które można tu przytoczyć, a w których orteza AFO zazwyczaj świetnie się sprawdza, to niedowłady spastyczne i wiotkie czy stopa końsko – szpotawa.

AFO Night

 

Pewną odmianą AFO jest jej wersja nocna. Chodzi tu bowiem o to, że nocą mięśnie są najbardziej rozluźnione. Wówczas też istnieje jeszcze naprawdę spore prawdopodobieństwo możliwości skorygowania wady.

DAFO Active 1

 
 

DAFO Active 2

 

DAFO Active to specjalna orteza na miarę dedykowana dzieciom i młodzieży które mają problem z spastycznością i warunkami funkcjonalnymi stawu skokowego przy schorzeniach centralnego lub obwodowego układu nerwowego. Ortezę stosuje się gdy dziecko posiada nadmierne zgięcie podeszwowe i stawia kroki na palcach mimo dobrej umiejętności chodzenia. Stosuje się ją także przy osłabionym zgięciu grzbietowym stopy oraz śródstopia bez niestabilności kolana. Koryguje ona prawidłowe ustawienie stopy względem podudzia, oraz przywraca funkcjonalność ruchową.

DAFO Extra Long

 

Jest to unikalne połączenie w jedno ortezy AFO i DAFO. Jest to znowu orteza dynamiczna, ale tu już stabilizuje ona nie tylko stopę i staw skokowy, lecz także goleń. Dodatkowo zapewnia doskonałe dopasowanie łuski. Słowem tak ortezę można wykorzystywać w problemach z uzyskaniem właściwego napięcia mięśniowego, deformacji stopy, jeśli istnieje konieczność jej leczenia razem z korekcją ustawienia pozostałych stawów czy też w szpotawości i koślawości.

DAFO Night

 

DAFO Dynamic